26 Aralık 2011 Pazartesi

Çekiliş Sonucu

Herkese merhaba,
Dün söz verdiğim gibi çekilişimi yapamadım malesef ve bugüne kaldı. Dün akşam aniden rahatsızlandım sanırım üşütmüşüm. Bugün sabah anneme geldim ve çekilişimizi birlikte yaptık. İşte aşamaları.
Tebrik ederim margazit. Bu yıl senin için gerçekten çok şanslı bir yıl olacak gibi ne dersin? (Bu yıl  kazandığı 2. çekilişmiş de :) Bu arada diğer arkadaşlarım için üzüldüm. Sanırım bundan sonra sık sık böyle etkinlikler yapacağım. 
Katıldığınız için teşekkür ediyorum ve Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum....

25 Aralık 2011 Pazar


  
    Herkese merhaba!
   Bugün annemle beraber annemin de üye olduğu Türk Anneler Derneğinin Alsancaktaki yerine gittim. Yeni yılla ilgili güzel dileklerin söylendiği minik bir parti yapıldı. Dernek başarılı olan ve maddi manevi desteğe ihtiyacı olan kız çocuklarının yanında oluyor. Onlara bursiyer değil kızlarımız diyorlar, kızlarda onlara manevi anne diyor.
   Orada hiçbir karşılık beklemeden daha çok kendilerinden veren, gözleri ışıl ışıl, kalpleri sevgi dolu, Atatürk'ün yolunda ilerleyen bir sürü anneyle tanıştım. Tek dileklerinin kızlarının haklarına sahip çıkan, kendi ayakları üzerinden durabilen, üreten ve saygı gören bireyler olarak yetişmesi olduğunu gördüm. Ayrıca gözleri ışık saçan, cıvıl cıvıl, başları dik, haklarını bilen, başkalarının haklarına saygı gösteren, çevresine  elinden geldiğince yardım eli uzatan, hedefleri olan onlarca genç kızla tanıştım. 
O kadar güzel şeyler yapıyorlar ki... Detaylı bilgiye derneğin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

   Bu arada şu an itibariyle yeni yıl çekilişimize katılım sonlanmıştır. Hediyem hazırlandı ve paketlendi. Şanslı kişiyi yarın belirleyeceğim. Kargo ise pazartesi yola çıkacak. Ben çok heyecanlıyım ya siz?
Çekilişe katılan arkadaşlarımın listesi. Hepinize katıldığınız için teşekkür ederim. 
 1. sezobigo
 2. emelden.blogspot.com
 3. meral sanatevi
 4. rengarenk daphne
 5. İlayda'dan hobiler
 6. cimcime
 7. evkuşu
 8. margazit
 9. Beyza sultanın dünyası
 10. marifetli peri
 11. Bir ayda masalı
 12. hayat cafe
 13. AFDMRW
 14. bir tutam kekik
 15. dilek
 16. aklımdan geçenler mideme düşenler
 17. gülnazaksu
 18. hobihuzur
 19. undenied
 20. tülin
Yarın görüşmek dileğiyle iyi geceler...

19 Aralık 2011 Pazartesi

   
   Dün yazdığım postta cumartesi günü gelen misafirlerimin bana getirdikleri güzel cicileri sizlerle paylaşmayı unutmuşum. İkisi de el emeği göz nuru! 
   Buradan tekrar teşekkür ederim.

18 Aralık 2011 Pazar

   Dün misafirlerim vardı. Cemre Masal'ın kırkı çıktı ve ailesiyle birlikte ilk gezmesi olarak bize geldiler. Çok mutlu oldum ve onun için fotoğraftaki cicileri hazırladım. Bebek'li mini bez pastası ise annemden.


Miniğimiz uyuya uyuya geldi ve gidene kadar da uyanmadı. O yüzden fotoğraflarımız gözleri kapalı çıktı. :)   Hoşgeldin Cemre Masal! Kendin gibi güzel bir ömür diliyorum senin ve ailen için.

    Bu arada çekilişimize 2 kişi daha katılmış. Böylelikle oluşan 15 kişilik liste şöyle.

 1. sezobigo
 2. emelden.blogspot.com
 3. meral sanatevi
 4. rengarenk daphne
 5. İlayda'dan hobiler
 6. cimcime
 7. evkuşu
 8. margazit
 9. Beyza sultanın dünyası
 10. marifetli peri
 11. Bir ayda masalı
 12. hayat cafe
 13. AFDMRW
 14. bir tutam kekik
 15. dilek

Çekilişe katılmak için son hafta. Şanslı kişiyi 25.12.2012'de açıklayacağım.
    Herkese iyi pazarlar.

14 Aralık 2011 Çarşamba


Herkese merhaba!
 Bu hafta benim için çok yoğun geçiyor. Bir psikolojik danışman olarak 7-19 yaş aile eğitimi alıyorum. Daha sonra kendi okulumda velilerime ben vereceğim bu eğitimi. Pazartesiden beri her gün sabah 9 akşam 5 eğitim alıyoruz. Bizim için bu kadar yoğun olmasına rağmen veliler için 8 hafta boyunca sadece haftada bir gün verilen bir program.
7-19 YAŞ AİLE EĞİTİM PROGRAMI güzel hazırlanmış, eğer sizin çocuklarınızın okullarında da bu eğitim açılırsa kaçırmayın derim. Çocuklarınızın geçtiği dönemlerin özelliklerini anlayabilmek, onlarla ilişkinizi düzenlemek, sorunlarınızı beraber çözebilmek ve büyümeye giden yolda birlikte adım atabilmek, ona yol gösterebilmek için bence her anne-babanın alması gereken bir eğitim.

Bu yoğun çalışmanın arasında fırsat bulupta sayfama bakamamıştım. Bu gün itibariyle çekilişime 13 kişi katılmış. Hepinize ilginiz için teşekkür ederim. Katılımın son tarihinin 24.12.2011 olduğunu hatırlatıp, katılmak isteyenlerin sadece "sizlere bir hediyem var" başlıklı yazıya yorum bırakmalarını rica ederim. :)

Hediyemin taliplileri: (şimdilik...)
 1. sezobigo
 2. emelden.blogspot.com
 3. meral sanatevi
 4. rengarenk daphne
 5. İlayda'dan hobiler
 6. cimcime
 7. evkuşu
 8. margazit
 9. Beyza sultanın dünyası
 10. marifetli peri
 11. Bir ayda masalı
 12. hayat cafe
 13. AFDMRW

İyi geceler dostlar :)

11 Aralık 2011 Pazar

Sizlere Bir Hediyem Var

Bir süredir yazı yayınlayamadım.
 Bu süre içinde sevdiklerim için bir sürü küçük küçük yeni yıl hediyeleri hazırladım.
 Bir de baktım ki blogger da bir yılım dolmuş. Eee malum yeni yılda geliyor. Bu nedenle hazırladığım küçük hediye paketlerimden birini de sizlerle paylaşmak istiyorum.
Eğer hediyemin sahibi olmak isterseniz 24.12.2011 tarihine kadar izleyicim olup bu yazının altına yorum bırakmanız yeterli. İsteyenler kendi sayfasından duyuru yapabilir. Hediyemin sahibini 25.12.2011 tarihinde klasik usül kurayla belirleyip, açıklayacağım.
Peki hediyem ne mi? O da süpriz olsun. Yeni yılın ilk günlerinde sizlerle resimlerini paylaşırım.
Çam sakızı çoban armağanı.
Hadi hayırlısı...