14 Ocak 2012 Cumartesi

Cumartesi'den haberler

Merhaba; 
Bugün sabahtan beri evimle uğraştım. Biraz ilgisiz kalmışta :) Sonunda işlerimi bitirdim ve kahvemi yudumlarken size bir selam vereyim istedim.

Sizler için yukarıdaki 3 fotoğrafı seçtim. Birincisi dün karşıyaka'da kumaş pazarından aldığım kumaşlar. Öylesine bakmak için girmiştim, tezgahtar bayana işlemelik keten var mı dedim, elinde keten olarak ne var ne yoksa gösterdi bana. Ama hiç biri istediğim değildi. En sonunda öyle bakınırken krem rengi olan kumaşı gördüm. İşte bu işlemelik keten dedim ve hemen aldım. Diğer kumaşlar ise renklerine dayanamayıp, yarımşar metrede şunlardan kesiver dediklerim. Sarı olanı ne yapacağımı bilmiyorum, üzerinde şal desenleri var. Ama diğer kumaşlar için projelerim şimdiden hazır. Yalnız bir süre bekliyecekler çünkü elimde bitmemiş o kadar çok iş var ki. Boyamalar, etaminler... Ketenin üzerindeki paketin içindede metal güller var. Ve altları kendinden yapışkanlı. Çok ucuza aldım, nasılsa bir yerde değerlenirler değil mi?
İkinci fotoğraf ise biraz sonra bilgisayarı kapattığımda elime alıp işlemeye devam edeceğim yarım projelerimden biri. Ne olduğunu söylemeyeceğim. Süpriz. Biter bitmez haberiniz olacak. Söz veriyorum.
Son fotoğraf ise yaklaşık olarak bir aydan daha uzun bir süre önce anneannemin diktiği sümbül soğanlarımdan birine ait. Bugün su verirken dikkatlice bakınca içinde açık yeşil birşeyler gördüm. Galiba filizleniyor :))) Hep hazırlardan alıyordum. Bunlar benim soğandan yetiştireceğim ilk çiçeklerimde. Çok heyecanlıyım o yüzden.

Bu sabah pırıl pırıl bir gökyüzü ve çocukların, köpeklerin, kuşların sesleriyle uyanmamıza rağmen, şimdi gri, puslu bir hava ve bolca gök gürültüsü var. İzmirin havasına güven olmaz diye boşa dememişler. Bu havada yapılabilecek en iyi şey bir fincan kahve (bitki çayı da olabilir), TV'de güzel bir film, elimde de işlemelerim. Oohhhh! Gel keyfim gel...

Hepinize mutlu haftasonları diliyorum!

3 yorum:

 1. merhaba;
  kumaşlarınızı çok beğendim.yaşadığım yerde (didim)nasıl kumaş sıkıntısı çekiyorum bilemezsiniz.sizin gibi arkadaşların paylaşımlarını gördükçe çok hoşuma gidiyor...işlediğiniz sanırım etamin üzerine bir pana olabilirmi.çok güzel.çok severim çarpı işini:)sevgiler

  YanıtlaSil
 2. merhaba,kumaşlarınız çok güzel,bende karşıyakadayım ama karşıyaka kumaş pazarı nerede bilmiyorum:( ?? sizden öğrensem:)?

  YanıtlaSil
 3. merhaba,
  blogumdaki yorum için teşekkür ederim.haftasonu gidip kumaşların hepsini incelemek lazım o zaman:)seçtiğiniz kumaşları çok beğendim..o kumaşlardan güzel şeyler çıkacağını düşünüyorum:)sevgiler.

  YanıtlaSil