9 Ekim 2012 Salı

Bit Pazarı Ganimetleri 2

     Bu pazar yine bit pazarına gittik. Bu kez halam, annem ve kuzenim Umut'da geldi bizimle. Daha önce detaylı bir şekilde anlatmıştım sizlere İzmir'de nerede ve nasıl bir yer olduğunu. Bu kez fotoğraf çekmedim gezerken. Ama çok daha verimli bir gezi olduğunu söyleyebilirim. İşte orada bulduklarımız.Dünya'nın en eski kakao fabrikası tarafından üretilen kakaonun metal kutusu


Azıcık elden geçmesi gereken bir çerçeve. Rengini krem'e mi çevirsem yoksa böyle mi kalsa karar veremedim.


 Annemin çeyizindeki bardak takımının tıpkısının aynısı. Sadece boyutları farklı. sanırım mumluk olacaklar bundan sonra.


Uzo şişesi. bu haliyle bir harika bence. Kendilerine bayıldım.


Veeeeeeeeeee! Gramafon'umuz. Sahibinin sesi marka!


     Bu da DR OETKER'S ın Migros için özel olarak ürettiği bir kutu. İçinde damla çikolata, çikolata sosu ve cheeskek yap var. Dün markette görünce dayanamadım, onu da aldım.

Benim bu halim ne olacak acaba. Bu gidişle evde yer kalmayacak.

6 yorum:

 1. Hepsi birbirinden harika. Hele gramofon ve uzo şişesine bayıldım:)

  YanıtlaSil
 2. Kakao kutusu çok hoşmuş.Ben de gitmek isterdim ama erken kalkmak gerek sanırım.Henüz kullanım alanı bulamadıklarınızı biryere kaldırın ilerde bulduğunuzda mutlu olursunuz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa! Çok hoş bi fikir Hümeyra hanım. Teşekkür ederim. Biz saat 8.30'da ordaydık, kahvaltımızı filan yapmadan gittik. Saat 10.00'a doğru da tezgahları toplamaya başladılar. Bir daha ki sefere daha da erken gitmeye karar verdik. Sabah kalkarken biraz zorlanıyoruz ama değiyor diye düşünüyorum.

   Sil
 3. çok güzel bir koleksiyon.. ayaklı uzun kırmızı bardaktan benim de var.. annem uzun yıllar önce almıştı ve hala tek biri bile kırılmadan duruyor :)) anne hatırası.. sevgilerimle!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Tasarıbell,annemin bardakları da kırılmadan duruyor. Sanırım bu bardakların özelliği bu. :)

   Sil